خانه / عمومی رشته ها / جنگهای صلیبی

جنگهای صلیبی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
جنگهای صلیبی

جنگهای-صلیبیتحقیق جنگهای صلیبی
 متشکل از ۱۶ صفحه ، در قالب word  قابل ویرایش و اماده پرینت

بخشی از محتوا ::
به نظر جاجنگ های صلیبی که در قرون ۱۱ و ۱۳ میلادی از سوی مسیحیان برای گرفتن بیت المقدس از مسلمانان در گرفت ، هر چند که به هدفی که پاپها در نظر داشتند نرسید از لحاظ تاثیری که در تمدن مغرب زمین بر جای گذاشت و مردم آن زمان اروپا را با تمدن و جلال و شکوه شرق آشنا کرد ، پدیده ای با اهمیت در زمینه های تاریخی و جغرافیایی و فرهنگی به شمار می رود .
دراین کتاب رنه گروسه که از نویسندگان و مورخان بنام اروپاست ، تاریخ جنگهای صلیبی را همراه با تشریح استادانه ی مراحل و آثار آن را بررسی می کندن هیک و اتباع وی، صراط مستقیم یا دین حق امری موهوم است؛ همه ی
جرج جبور’ اندیشمند مسیحی اهل سوریه تصریح کرد: ‘در جریان همایش رودوس برای گفت وگو میان تمدنها، از پاپ درخواست خواهم کرد که در قبال جنگ‌های صلیبی علیه مسلمانان عذراخواهی کند’.

قرار است، همایش گفت و گو میان تمدن‌ها روز چهارشنبه (‪ ۲۷‬سپتامبر) در جزیره رودوس در یونان به مدت پنج روز برگزار شود.
جرج جبور خاطرنشان کرد: برگزاری این همایش به همت مرکز ملی جزیره رودوس و با همکاری کلیسای مرکزی مسیحیان در روسیه و یونان برگزار می‌شود.
جبور که بعنوان استاد حقوق بین‌الملل در دانشگاه دمشق سرگرم تدریس است، گفت: بیست سال بیش چنین فراخوانی به واتیکان دادم دایر بر اینکه پاپ باید بگونه مواضعش را در قبال جنگهای صلیبی تشریح کند که به منزله عذرخواهی از نوادگان قربانیان این جنگها اعم از مسلمانان و مسیحیان منطقه تلقی بشود.
وی که یک شخصیت مسیحی کاتولیک است و عضو شورای جهانی واتیکان است، در ادامه کفت: این فراخوان را در اجلاسی بعنوان ‘صلح در اذهان بشر ‘که در سال ‪ ۱۹۸۶‬توسط یونیسکو برگزار شد، اعلام کردم و در نامه‌ای به’ژان پل دوم’ پاپ سابق واتیکان منظورم را تشریح کردم.
جرج جبور خاطرنشان کرد: در سال ‪ ۲۰۰۰‬میلادی پاپ در قبال رفتار صلیبی‌ها در آن جنگها ابراز تاسف کرد ، هرچند که او واژه صلیبیان را بکار نبرد و عبارت دقیقش این بود که ‘من از رفتار برخی پیروان کلیسا که برای انتشار حقیقت در پیش گرفته بودند، ابراز تاسف می‌کنم’.
جنگهای صلیبی در سال ‪ ۱۰۵۹‬میلادی و بر اثر نطق تحریک برانگیز پاپ ‘اروپان دوم’ در کلیسای ‘کلیرمن’ در جنوب فرانسه از سوی مسیحیان علیه مسلمانان و به منظور تصرف شهر بیت‌المقدس آغاز شد و تا سال ‪ ۱۲۹۲‬میلادی ادامه یافت.
جرج جبور متذکر شد، ژان پل دوم در جریان سفر به سوریه در اواخر سال ‪ ۲۰۰۰‬میلادی از مسجد اموی در دمشق بازید کرد ودر سخنانش خواهان گفتمان متقابل مسیحیان ومسلمانان شد.
این استاد دانشگاه دمشق که پیشتر بعنوان مشاور سیاسی رییس جمهوری سوریه فعالیت می‌کرد، گفت : من در همایش رودوس این پیشنهاد را مطرح خواهم کرد که پاپ بندیکت شانزدهم در سفر به ترکیه بابت جنگهای صلیبی عذرخواهی کند.
قرار است ، این سفر در ماه نوامبر آتی صورت بگیرد.
جرج جبور همچنین تصریح کرد که وی همچنین از مسلمانان تقاضا دارد تا باب گفت‌وگو با واتیکان را باز کنند تا زمینه برای عذرخواهی واتیکان که توسط ژان پل دوم مطرح شده بود، فراهم شود.

دانلود فایل

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره ی linkfail

همچنین ببینید

جامعه سازی پیامبر

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. جامعه سازی پیامبر تحقیق جامعه سازی …