خانه / مبانی نظری / مبانی نظری دلبستگی

مبانی نظری دلبستگی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
مبانی نظری دلبستگی

مبانی-نظری-دلبستگیمبانی نظری دلبستگی
دارای ۱۹ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

دلبستگی
به طور کلی بالبی در سالهای (۱۹۸۹-۱۹۶۹) مفهوم دلبستگی را بر اساس چند خصیصه مهم چنین توصیف می کنند:
۱-    رفتار دلبستگی شامل هر نوع رفتاری است که پیامد آن حفظ برقراری مجاروت با مراقب باشد .
۲-    رفتار دلبستگی که در آغاز به صورت واکنش هائی به منظور حفظ مجاورت کودک و والدین است به تدریج در خلال تحول بهنجار، برای تضمین روابط عاطفی بین بزرگسالان نیز بروز می کند. بهمین دلیل رفتار دلبستگی و پیامدهای عاطفی آن در سراسر زندگی همواره بروز می کند.
۳-    رفتار دلبستگی خصیصه گونه های زیادی از حیوانات است و چون این رفتار باعث حفظ مجاورت با مراقبین می باشد میزان خطرات را کاهش داده و در بقای نوع مشارکت دارد.
۴-    تجربه های فرد با نگاره دلبستگی در خلال سالهای کودکی و نوجوانی مسیر رفتار و الگوی دلبستگی وی را در سراسر زندگی تعیین می کند.
۵-    بخش عمده ای از شدیدترین هیجان ها در خلال شکل گیری، حفظ ، قطع یا تجدید روابط دلبستگی آشکار می شوند، و از آنجا که هیجانها به طور معمول چگونگی حالت های عاطفی یک فرد را منعکس می کند، روان شناسی و آسیب شناسی هیجان ها بیشتر به منزله آسیب شناسی حالتهای عاطفی و به ویژه دلبستگی در نظر گرفته می شوند(اکبری ، ۱۳۹۰).
رفتار دلبستگی به تقرب و نزدیک شدن به نگاره دلبستگی اطلاق می شود . به نظر بیکر  رفتار دلبستگی هنگامی که شخص احساس هائی نظیر ترس، غمگینی و بیماری دارد فعال می شود و فرد را به جستجو یا نزدیک ماندن به شخص آشنا وادار می سازد، در حالی که پیوند دلبستگی به جنبه عاطفی این رابطه اشاره دارد، این پیوند الزاما دو سویه نیست بلکه رابطه ای است که بین کودک و مادر برقرار می شود . یعنی شخص می تواند دلبسته شخصی شود که او دلبسته فرد نیست. پیوند دلبستگی نوع خاصی از پیوندها است که بالبی وانیزورث آنرا پیوند عاطفی می نامند (کیسدی و شاور  ،۱۹۹۹). بالبی همانند اسلاف خود قائل به وجود نیازهای نخستین و ضروری برای ارضا است، اما وی این نکته را مورد تاکید قرار می دهد که افزون بر نیازهایی که تا کنون به عنوان نیازهای نخستین در آدمی شناسایی شده اند یک نیاز دیگر نیز وجود دارد که تا کنون آن را ثانوی می پنداشتند و این نیاز دلبستگی است. نیاز دلبستگی نیاز نخستین است از هیچ نیاز دیگر مشتق نشده است و نیازی اساسی برای تحول شخصیت است. تحقیقات نشان می دهد که در دلبستگی دو بعد وجود دارد:
۱-    بعد شناختی ـ عاطفی
۲- بعد رفتاری

دانلود فایل

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره ی linkfail

همچنین ببینید

مبانی نظری انواع راهبردهای تنظیم شناختی هیجان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. مبانی نظری انواع راهبردهای تنظیم شناختی …