خانه / مبانی نظری / مبانی نظری رفتار مصرف کننده ورزشی و فاکتورهای تأثیرگذار بر مصرف تماشاچیان ورزشی

مبانی نظری رفتار مصرف کننده ورزشی و فاکتورهای تأثیرگذار بر مصرف تماشاچیان ورزشی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
مبانی نظری رفتار مصرف کننده ورزشی و فاکتورهای تأثیرگذار بر مصرف تماشاچیان ورزشی

مبانی-نظری-رفتار-مصرف-کننده-ورزشی-و-فاکتورهای-تأثیرگذار-بر-مصرف-تماشاچیان-ورزشیمبانی نظری رفتار مصرف کننده ورزشی و فاکتورهای تأثیرگذار بر مصرف تماشاچیان ورزشی
دارای ۷۰ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


فصل دوم: مطالعات نظری    11
1.2 مبانی نظری    12
1.1.2 رفتار مصرف کننده    12
2.1.2 رفتار مصرف کننده ورزشی    13
3.1.2 مدل سیستماتیک رفتار مصرف کننده    14
4.1.2  انواع مصرف کنندگان ورزشی    18
5.1.2  مصرف تماشاچیان ورزشی    19
6.1.2  فاکتورهای تأثیرگذار بر مصرف تماشاچیان ورزشی    20
7.1.2 قصد رفتاری    24
8.1.2  تئوری های قصد رفتاری    24
9.1.2  ارزیابی قصد رفتاری    4
10.1.2  ابعاد مقاصد رفتاری    6
11.1.2 خطر    3
12.1.2 ادراک    6
13.1.2  ابعاد ادراک مصرف کننده    6
14.1.2 تفاوت در ادراک خطر    11
15.1.2 نحوه برخورد مصرف کنندگان با خطر    12
16.1.2 ارزیابی خطر ادراک شده    16
2.1.17 خدمات و خطر ادراک شده    17
2.1.18 خطر ادراک شده    23
19.1.2 ابعاد خطر ادراک شده    25
20.1.2  ارتباط بین خطر ادراک شده و قصد رفتاری    32

۲ مبانی نظری
۱٫۱٫۲ رفتار مصرف کننده
رفتار مصرف¬کننده مطالعه اشخاص، گروه¬ها یا سازمان¬ها و فرایندهایی که آنها برای انتخاب کردن، تهیه کردن و رهایی یافتن از کالاها، خدمات، تجربیات یا ایده ها به منظور برآوردن نیازها بکار می¬گیرند و تأثیرات این فرایندها برمصرف¬کننده و جامعه است. رفتار مصرف¬کننده مباحثی را از روانشناسی، جامعه¬شناسی، انسان¬شناسی اجتماعی و علم اقتصاد برای شناخت رفتار مصرف¬کنندگان درهم می¬آمیزد. رفتار مصرف¬کننده تلاش می¬کند فرایندهای تصمیم¬گیری خریداران، شامل خریداران شخصی و خریداران گروهی را درک کند. در رفتار مصرف¬کننده سه گروه عوامل موثر بر رفتار مصرف کننده مورد مطالعه قرار می¬گیرد. گروه اول عوامل مربوط به موسسه یا همان ۴P می باشد. گروه دوم عوامل بیرونی شامل گروه های مرجع، فرهنگ، خرده فرهنگ و غیره می باشد و گروه سوم عوامل مربوط به فرد شامل ادراک، یادگیری، شخصیت و … می باشد که در ادامه به طور کامل طی مدلی جامع ارائه می شود(جیمز و تریل، ۲۰۰۸).

۲٫۱٫۲ رفتار مصرف کننده ورزشی
عبارت «رفتار مصرف کننده ورزش » به مثابه یک سفر است نه مقصد، ماهیت رفتار مصرف کننده در ورزش و رویدادهای ورزشی را توصیف می کند. رفتار مصرف کننده ورزش خواه به صورت تماشای یک رویداد ورزشی یا شرکت کردن در آن، پیرامون یک تجربه می باشد.
میزان زمان و پولی که افراد برای ورزش و رویدادها اختصاص می دهند نشان دهنده نتایج رفتاری برخی از سفرهای تجربی است. این سفر به مسیر ورزش یا رویداد خاص مربوط می شود که یک فرد می پیماید تا تجربیاتی را که پیامد مثبتی فراهم می کنند، جستجو کند. اما رفتار مصرف کننده ورزشی و فعالیت های مصرف که در مقاصد رویداد ورزشی رخ می دهد بر اتمام سفر دلالت می کند. در نتیجه، اقدامات بازاریابی ورزشی باید افراد را هدایت کند تا از این سفر لذت ببرند (فانک و همکاران، ۲۰۰۷).
در دهه ی گذشته، زیر مجموعه ای از پژوهش های رفتار مصرف کننده به طور خاص پیرامون درک فعالیت های مصرف ورزش متمرکز شده است. این تحقیق در درجه اول به توصیف دلایل حضور و مشارکت در رویدادهای ورزشی می پردازد ولی همچنین رفتارهای مربوط به مصرف شامل استفاده از رسانه ها، خرید کالاهای ورزشی را هم در بر می گیرد (فانک و همکاران، ۲۰۰۷).
بنابراین رفتار مصرف کننده رویداد (SECB)  به عنوان فرایند انتخاب، خرید، استفاده و کنارگذاری محصولات و خدمات مربوط به ورزش و رویدادهای ورزشی به منظور برآوردن نیازها و دریافت مزایا  تعریف می شود.
۳٫۱٫۲ مدل سیستماتیک رفتار مصرف کننده
در اینجا به منظور تعیین جایگاه موضوع تحقیق در زمینه کلی رفتار مصرف کننده، مدل سیستماتیک تصمیم گیری مصرف کننده ارائه می شود. این مدل از سه مؤلفه اصلی برخوردار است که عبازتند از: ورودی، پردازش و خروجی.
ورودی
مؤلفه های ورودی این مدل تصمیم گیری مصرف کننده، شامل عوامل مؤثر بیرونی می باشند که به عنوان منابع اطلاعاتی مرتبط با یک محصول خاص عمل کرده و بر ارزش ها، نگرش ها و رفتار های مرتبط با محصول از سوی مصرف کننده، تأثیر می گذراند. از جمله مهمترین عوامل بیرونی می توان به فعالیت های بازاریابی سازمان ها که به دنبال معرفی منافع محصولات خود به مصرف کنندگان بالقوه هستند و نیز عوامل فرهنگی – اجتماعی که بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارند، اشاره نمود.

دانلود فایل

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره ی linkfail

همچنین ببینید

مبانی نظری رضایت از ازدواج

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. مبانی نظری رضایت از ازدواج مبانی …