خانه / مبانی نظری / مبانی نظری فشار مراقبتی

مبانی نظری فشار مراقبتی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
مبانی نظری فشار مراقبتی

مبانی-نظری-فشار-مراقبتیمبانی نظری فشار مراقبتی
دارای ۲۶ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

فشار مراقبتی
در مبحث مراقبت اصطلاحی با عنوان ‘Family Caregiver’ وجود دارد که به معنای مراقبت یکی از اعضای خانواده از عضو دیگر خانواده است. ولی اگر شخصی که مراقبت را ارائه می دهد یک متخصص مانند پرستار، پزشک، کاردرمانگر یا روانشناس باشد اصطلاح ‘ professional Care’ مطرح می شود (۳۶, ۶۸). تعاریف زیادی از مراقبت  ارایه شده است. انجمن مراقبین خانواده آمریکا  مراقبت توسط خانواده را این¬گونه تعریف می¬کند: « ارایه-ی حمایت¬های ذهنی و فیزیکی لازم برای محافظت کردن از یکی از اعضای خانواده ». هوروویتز  در سال ۱۹۵۸ تعریف جامع¬تری را ارایه داد که دارای چهار بعد است:
۱٫ مراقبت مستقیم  (کمک کردن در لباس پوشیدن، مدیریت داروها)؛
۲٫ مراقبت روانی  (فراهم کردن حمایت اجتماعی و دلگرمی)؛
۳٫ مراقبت به صورت میانجی¬گری  (گفتگو کردن با سایرین در مورد کسی که تحت مراقبت است)؛
۴٫ مراقبت مالی  (انجام امور مال بیمار و خرید و فروش¬های او). (۳۶, ۶۸).
در خانواده ها معمولا’ اولین کسی که نقش مراقبت را به عهده دارد همسر خانواده است و در صورتی¬که امر مراقبت برای وی سنگین باشد، فرزندان نیز به کمک می¬آیند. کان و پنرود  اظهار می¬کنند که اکثر مراقبین را به ترتیب زن، مرد، دختر و پسر در یک خانواده تشکیل می¬دهند. براساس اطلاعات به¬دست آمده از انجمن سالمندان  ، ۲۳ درصد از خانواده ها در طول ۵۰ سال حداقل یک¬بار مراقبت کردن از بیماری را به عهده دارند. مراقبت کردن در ارتباط هستند. و ۸۰ درصد مراقبین جامعه اعضای همان خانواده می باشند. پترآرنو  تخمین می زند هزینه¬های مراقبت کردن از ۳۰۶ بیلیون دلار در سال ۲۰۰۶ به بیش از ۳۷۵ بیلیون دلار در سال ۲۰۰۹ رسیده است (۶۷)
مراقبینی که بیماران آن¬ها به بیماری¬های مزمن مانند بیماری¬های قلبی عروقی، سرطان، بیماری کلیوی مبتلا هستند و درمان آن¬ها بیش از شش ماه طول می¬کشد، عموما’ درجاتی از ناامیدی را تجربه می¬کنند. آینده¬ی مراقب و بیمارش مشخص نیست و گاهی طول عمر بیمار به ۹۲ سال می-رسد. در چنین شرایطی گاهی بیمار از مراقب خود درخواست می¬کند که به زندگی وی پایان دهد. مراقبت طولانی مدت کار فرسایشی است و به صورت مزمن سبب استرس و به وجود آمدن علایم افسردگی در مراقب می¬شود، به طوری که گاهی مراقب به شدت خسته می شود و از پای درمی آید (۶۹).
بسیاری از افراد مراقبت کننده، مراقبت از بیمار خود را در روزهای اول به نام مراقبت نمی-شناسند و قبول ندارند. به عنوان مثال زمانی که نوه¬ی شخصی، چمن های باغ را کوتاه می کند، به پدربزرگ خود در جهت حفظ انرژی¬اش کمک کرده و باری را از روی دوش وی برداشته است. کمک¬هایی که اعضای خانواده به پدر یا مادر خود می کنند، به صورت غیر¬مستقیم وظایف آن¬ها را انجام می¬دهند. زمانی¬که فرزندان خانواده¬ای، کارهایی را در خانه انجام می¬دهند، به صورت غیرمستقیم از بار کاری والدین کم می¬کنند و این خود نوعی مراقبت محسوب می¬شود. مراقبت شامل چهار مرحله است که هر مرحله ویژگی¬های خاص خود را دارا می¬باشد در مراقبت مرحله¬ی اول شخص بیمار می شود و کم¬کم در حال ضعیف¬ شدن است، افراد خانواده غالبا’ وظایف شخص بیمار را انجام می دهند (۷۰, ۷۱).

دانلود فایل

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره ی linkfail

همچنین ببینید

مبانی نظری هوش بازاریابی و بررسی رفتار مصرف کنندگان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. مبانی نظری هوش بازاریابی و بررسی …