خانه / مبانی نظری / مبانی نظری گزارش مالی، اطلاعات و اطلاعات مالی و به موقع بودن صورت های مالی

مبانی نظری گزارش مالی، اطلاعات و اطلاعات مالی و به موقع بودن صورت های مالی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
مبانی نظری گزارش مالی، اطلاعات و اطلاعات مالی و به موقع بودن صورت های مالی

مبانی-نظری-گزارش-مالی-اطلاعات-و-اطلاعات-مالی-و-به-موقع-بودن-صورت-های-مالیمبانی نظری گزارش مالی، اطلاعات و اطلاعات مالی و به موقع بودن صورت های مالی
دارای ۶۰ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc


بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

گزارش مالی، اطلاعات و اطلاعات مالی و به موقع بودن صورت های مالی

فصل دوم: ادبیات تحقیق    9
1-2 مقدمه    9
2-2-مبانی نظری    9
1-2-2- گزارش مالی    10
2-2-2 مفاهیم نظری گزارشگری مالی    11
3-2-2 خصوصیات کیفی اطلاعات مالی    12
4-2-2 اطلاعات و اطلاعات مالی    13
3-2پیشینه موضوع و متغیرها    14
1-3- 2 مبانی نظری ویژگیهای کیفی اطلاعات مالی    14
2-3-2 به موقع بودن صورت های مالی    20
3-3-2 نسبت ارزش بازار به حقوق صاحبان سهام    22
4-3-2نسبت  نقدینگی    23
5-3-2 مدیریت بدهی    25
6-3-2  مدیریت دارایی    25
7-3-2 نسبت سودآوری    26
8-3-2 اهرم مالی    28
9-3-2 اندازه شرکت    29
4- 2 تحقیقات نظری    30
5-2 پژوهش های پیشین    32
1-5-2 تحقیقات خارجی    32
2-5-2 تحقیقات داخلی    43
3-5-2 خلاصه پژوهش های خارجی و داخلی    47
6-2 مدل مفهومی تحقیق    53
فصل دوم: ادبیات تحقیق
۱-۲ مقدمه
    پاسخگویی که خواستگاه آن احترام به حقوق انسانهاست، در سطوح مختلف ملی و بنگاههای تجاری مطرح است. مدیران در مقابل سرمایه گذاران،اعتبار دهندگان و سایر اشخاص ذینفع ، موظفند از طریق ارائه اطلاعات به موقع ، شفاف و قابل اعتماد ، آنها را در جریان نحوه بکارگیری منابع اقتصادی و نتایج عملیات واحد تجاری قرار داده و امکان تصمیم گیری و قضاوت منطقی را برای آنها فراهم سازند(نیکخواه¬آزاد، ۱۳۷۹). اتخاذ تصمیمات معقول اقتصادی و تخصیص بهینه منابع محدود و کمیاب  به سوی فعالیت های برتر بدون وجود اطلاعات به موقع، معتبر و قابل اتکا ، امکان پذیر نیست .
   بیانیه شماره ۲ مفاهیم حسابداری هیأت استانداردهای حسابداری مالی، بهنگام بودن اطلاعات را یکی از ارکان مربو ط بودن اطلاعات مالی می داند وآن را چنین تعریف می کند: ‘در دسترس بودن اطلاعات برای تصمیم گیری قبل از اینکه تأثیر گذاری آن بر تصمیم ها از بین برود. (فاسترجورج ،۱۹۸۶)
    به موقع بودن یکی از مهم ترین ویژگیهای کیفی اطلاعات مالی محسوب می شود به موقع بودن به این مفهوم است که اطلاعات باید در کوتاه ترین زمان و به سریع ترین شکل ممکن در دسترس استفاده کنندگان قرارگیرد. هر چه فاصله زمانی بین پایان سال مالی و تاریخ انتشار صورتهای مالی واحدهای تجاری کوتاه تر باشد، سودمندی حاصل از صورتهای مالی حسابرسی شده سالانه واحدهای تجاری افزایش می یابد . افزایش فاصله زمانی بین پایان سال مالی و تاریخ انتشار صورتهای مالی، احتمال فاش شدن اطلاعات به نفع گروهی از استفاده کنندگان و به زیان سایرین را افزایش می دهد.

۲-۲-مبانی نظری
۱-۲-۲- گزارش مالی
    صورت های مالی مجموعه ای است از صورت های مجزا و در عین حال مرتبط بایکدیگر که اساسا وضیعت مالی و نتایج عملیات یک واحد اقتصادی را نشان می دهد . گزارشهای مالی که بخش محوری آنرا صورت های مالی تشکیل می دهد ، محصول گزارشگری مالی و عمده ترین وسیله انتقال اطلاعات به خارج از واحد اقتصادی است.اما گزارشگری مالی منحصر به تهیه و ارائه صورت های مالی نیست بلکه سایر طرق ارائه وتفسیر اطلاعات را که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با اطلاعات مالی حاصل از پردازش اطلاعات توسط سیستم حسابداری ارتباط دارد در بر می گیرد .در گزارشهای مالی ، اطلاعاتی که بنابر الزامات قانونی یا عرف ، افشای آنها ضروری است و یا اطلاعاتی که مدیرت یک واحد اقتصادی آگاهی از آن را برای اشخاص ذیحق ، ذینفع و ذیعلاقه به امور آن واحد لازم می داند ، ارائه می شود . هر گزارشی که مشتمل بر صورت های مالی باشد یا بخش عمده آن را صورت های مالی تشکیل دهد یا متکی و منضم به صورت های مالی باشد ،گزارش مالی محسوب می شود(مفاهیم نظری گزارشگری مالی ،۱۳۹۰).
   صورتهای‌ مالی‌ با مقاصد عمومی‌ برای‌ پاسخگویی‌ به‌ نیازهای‌ استفاده‌کنندگانی‌ تهیه‌ می‌شود که‌ در موقعیت‌ دریافت‌ گزارشهای‌ متناسب‌ با نیازهای‌ اطلاعاتی‌ خاص‌ خود نیستند. صورتهای‌ مالی‌ به طور جداگانه‌ یا همراه با سایر گزارشها، جهت‌ استفاده‌ عموم‌ ارائه‌ می‌شود. با افزایش پیچیدگی های عملیات واحد تجاری و رشد جامعه های سرمایه گذاری، سرمایه گذاران خواسته های بیشتری برای اطلاعات مربوط تر و به موقع تر می خواهند. سودمندی گزارش های منتشر شده شرکت بستگی به دقت و به موقع  بودن صورت مالی بستگی دارد. به موقع بودن به عنوان یکی از ویژگی های کیفی و یا ویژگی های اطلاعات مفید و یا افشای مربوطه شده برای اولین بار توسط انجمن حسابداری آمریکا در نظر گرفته شده است(AAA، ۱۹۵۴ و ۱۹۵۷).

۲-۲-۲ مفاهیم نظری گزارشگری مالی
     یک شرکت باید در یک موقعیت باشد که بتواند صورت های مالی خود را به موقع ارائه کند. عوامل در حال اجرا مانند پیچیدگی عملیات واحد مورد رسیدگی و بیشتر مهلت های خاصی که با قانون  و مقررات بسیاری ازحوزه قضایی سر کار دارد، دلیل کافی برای عدم گزارش به موقع صورت های مالی نیست.

دانلود فایل

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره ی linkfail

همچنین ببینید

مبانی نظری جوسازمانی ، انواع جوسازمانی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. مبانی نظری جوسازمانی ، انواع جوسازمانی …